در پوشاکی که بانوان به طور روزانه استفاده می کنند اجزای بسیار زیادی وجود دارد و روسری یا اسکارف بخشی از این اجزای پر کاربرد روزانه است. در سال اخیر پوششی تحت عنوان مینی اسکارف مجددا پس از گذشت سال ها ترند و مورد پسند خانم ها قرار گرفت و ما در این مقاله قصد داریم شما را با آن و تفاوتی که با روسری و باندانا دارد آشنا کنیم.

تاریخچه مینی اسکارف

ریشه اصلی استفاده از روسری به زمان مصر باستان بر می گردد، یعنی زمانی که نفرتیتی ملکه آن دوران از روسری در زیر تاج جواهر نشان خود استفاده می کرد. پس از آن روسری در تمام تاریخ زندگی انسان ها وجود داشت تا این که نوع زیبا و خاص آن با اندازه ای متفاوت در دهه ۴۰ تا ۵۰ مورد استفاده بازیگران زن هالیوودی قرار گرفت و طرفداران بسیار زیادی پیدا کرد.

آشنایی با مینی اسکارف

مینی اسکارف که با نام بیبی اسکارف نیز شناخته می شود در واقع روسری کوچکی با ابعاد ۷۰ در ۷۰ است که تنوع بسیار زیادی دارد و چون این روسری در دهه ۶۰ مورد استفاده خانم های ایرانی قرار می گرفته برخی از افراد آن را با نام روسری دهه ۶۰ می شناسند. از انواع مینی اسکارف ها براساس نوع طرح آن ها می توان به مینی اسکارف طرح گوچی، طرح رنگین کمانی، طرح راه راه، تک رنگ، توپ توپی، مجلسی ترکیبی و… اشاره کرد. این روسری ها از نظر جنس پارچه نیز به مینی اسکارف نخی، ساتن، توری، گیپور و ابریشمی تقسیم می شوند. مینی اسکارف ها را می توانید با کت و دامن یا کت و شلوار به راحتی ست کنید. برای زیباتر شدن استایل خود با این روسی ها بهتر است استایل خود را به سمت استایل فانتزی و کلاسیک ببرید. ترکیب این اسکارف ها با پیراهن، کت بلند، کیف دستی و کفش پاشنه دار می تواند شما را به فردی خاص تبدیل کند.

توصیه می شود هنگام خرید مینی اسکارف ها به جنس پارچه آن ها، ابعادی که دارند، دوخت لبه ها و لیز بودن ان ها بر روی سر توجه داشته باشید.

فرق باندانا، روسری و مینی اسکارف

در این بخش قصد داریم به تفاوت میان باندانا با مینی اسکارف و روسری بپردازیم که دیگر آن ها را با هم اشتباه نگیرید. مینی اسکارف ها معمولا از جنس ابریشم، ساتن، تور یا حریر هستند و ابعاد آن ها ۷۰ در ۷۰ یا ۷۵ در ۷۵ سانتی متر است؛ اما باندانا و روسری علاوه بر اجناس پارچه ای که برای مینی اسکارف ها گفتیم با اجناس نخی و پشمی و در اندازه های بزرگ ۹۰ تا ۱۴۰ تولید می شوند. این درحالی است که باندانا ها که با نام دستمال سر نیز شناخته می شوند ابعادی کوچک تر از مینی اسکارف دارند و معمولا با ابعاد ۵۰ در ۵۰ تولید و به بازار عرضه می گردند.

جمع بندی

مینی اسکارف ها همان روسری های قدیمی دهه ۶۰ با اندازه ۷۰ تا ۷۵ سانت هستند که امسال مجددا ترند و به بازار عرضه شد. با پوشیدن این روسری های فانتزی به همراه یک عینک کلاسیک شما استایل بسیار جذاب و خاصی خواهید داشت. مینی اسکارف ها معمولا از جنس ساتن، تور و حریر هستند و هنگام خرید آن ها باید به اندازه، جنس پارچه، نوع دوخت دور روسری و سر خوردن آن بر روی سر توجه کنید. مهم است بدانید مینی اسکارف ها با باندانا ها در اندازه و جنس پارچه تفاوت دارند، پس مراقب باشید آن ها را با هم اشتباه نگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...