هر سال دارای چهار فصل با آب و هوای متفاوت است و برای خارج شدن از خانه و انجام کار های روزانه به پوشش مناسب با آب و هوای آن فصل نیاز است. به طور مثال در فصل تابستان باید از لباس های با رنگ روشن و خنک و در فصل زمستان از لباس های گرم و بافتنی استفاده کنید در غیر این صورت یا در تابستان گرما زده و یا در زمستان دچار سرماخوردگی خواهید شد. در ادامه این مقاله قصد داریم به پارچه ها و لباس های مناسب فصل تابستان بپردازیم.

پارچه های مناسب برای لباس های تابستانی

پارچه کتان

پارچه کتان وزن بسیار سبکی دارد و عرق بدن را به خود جذب می کند و به همین دلیل بدن را خنک نگه می دارد. از این پارچه که دارای تنوع رنگی بسیار بالایی است می توانید برای دوخت مانتو، پیراهن و شلوار استفاده کنید.

پارچه نخی

پارچه نخی یکی از بهترین گزینه ها و پرطرفدارترین پارچه ها برای فصل تابستان است که برای دوخت هر نوع لباسی می توانید از آن استفاده کنید. از ویژگی های این پارچه می توان به سبکی، مقاومت بالا و خشک شدن سریع آن اشاره کرد.

پارچه لی کاغذی

پارچه لی کاغذی شباهت زیادی به پارچه کتان دارد با این تفاوت که نسبت به پارچه کتان کمی نازک تر و لطیف تر است. این پارچه یک گزینه بسیار عالی و خنک برای فصل تابستان محسوب می شود و از آن می توانید برای دوخت انواع لباس از جمله شلوار، پیراهن، بلیز، مانتو و … استفاده کنید.

پارچه لینن

پارچه لینن از الیاف درخت کتان بافته می شود و وزن بسیار سبکی دارد. از دیگر ویژگی های این پارچه خنکی آن است که برای فصل تابستان مناسب است و تنها مشکلی که این پارچه دارد چروک شدن آن است که دائما باید دست به اتو باشید.

پارچه پنبه ای

پارچه های پنبه ای از الیاف پنبه تهیه می شوند و بسیار سبک هستند. این پارچه اگر در معرض کشیده شدن قرار گیرد، ساییده می شود و معمولا پس از شست و شو کمی آب می رود اما استفاده از آن می تواند از گرما زدگی در فصل تابستان جلوگیری کند.

پارچه ریون

پارچه ریون پارچه ای لخت و خنک، مناسب فصل تابستان است که با آن می توانید شلوار، مانتو، پیراهن و… بدوزید و لذت ببرید. در تولید این پارچه از کمی پلاستیک استفاده می شود که برخی افراد به آن حساسیت دارند.

کدام لباس در فصل گرما برای خانم ها مناسب است؟

در کشور ما خانم ها برای حضور در جامعه از پوشش های مختلفی استفاده می کنند که شامل مانتو، شلوار، روسری، کفش، پیراهن و… می شود. در این بخش قصد داریم به هر کدام از این اجزا که مناسب فصل تابستان است بپردازیم:

  • پوشیدن شلوار تنگ و جذب در فصل زمستان باعث می شود شما گرمای بیشتری احساس کنید؛ بنابراین برای فصل تابستان بهتر است از شلوار های نخی گشاد و شلوار لی کاغذی استفاده کنید که خوشبختانه امروزه تنوع بسیار زیادی نیز دارند.
  • فصل تابستان فصل پوشیدن رنگ های شاد و روشن است؛ بنابراین برای فصل تابستان از مانتو های رنگ روشن استفاده کنید و بدن خود را خنک تر نگه دارید. این مانتو ها را می توانید با شلوار نخی، کتان، پیراهن و دامن نیز ست کنید.
  • در فصل تابستان صندل ها و کفش های تابستانی بسیار زیبایی با رنگ های مختلف وارد بازار می شود که شما می توانید ان ها را با لباس های خود ست کنید. استفاده از این کفش ها در تابستان باعث می شود پای شما عرق نکند و هوا به راحتی با پای شما برخورد داشته باشد.
  • در فصل تابستان می توانید برای خنک نگه داشتن بدن از پیراهن های نخی با طرح های شاد در منزل یا خارج از منزل و زیر مانتو های خود استفاده کنید. یقه پیراهن ها بهتر است هفت یا گرد ساده باشد تا ظاهری زیبا به شما بدهد.
  • در فصل تابستان بهتر است به سراغ شال و روسری های نخی رفته و از پوشیدن روسری و شال های کلفت و ضخیم بپرهیزید. شال و روسری های نخی دارای تنوع رنگی بسیار خوبی هستند و شما می توانید آن ها را با دیگر لباس های خود ست کنید.

جمع بندی

فصل تابستان گرم ترین فصل سال است و افراد در این فصل به دنبال پوششی هستند که بدن آن ها را خنک نگه داشته و از گرما زدگی جلوگیری کند. در این فصل شما می توانید از پارچه های نخی، ریون، پنبه ای و کتان در رنگ های شاد و روشن برای دوخت مانتو یا شلوار استفاده کنید و آن ها را با پیراهن، صندل و شال و روسری خود ست کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...